Warsaw Moto Show – święto motoryzacji w Nadarzynie

Przez trzy dni (  27-29 października 2017 r. ) Nadarzyn pod Warszawą był stolicą motoryzacji. W halach wystawionych Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Moto Show.

Uczniowie Szkoły Umiejętności w dniu 28 października  uczestniczyli w tym wydarzeniu . Impreza ulokowana była w czterech halach oraz na terenach otwartych . Wystawiono tysiąc pojazdów różnych klas, odbyły także premiery najnowszych modeli samochodów, które we wrześniu miały światowe odsłony na salonie  we Frankfurcie.

Sprzątanie Świata

Akcja Sprzątania Świata pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce” odbyła się   w  trzecim tygodniu września.  Fundacja Nasz Ziemia i partnerzy Akcji  chcą w ten sposób zwrócić  uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami są w rzeczywistości  surowcami i nie mogą one kończyć jako „ śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece,  ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania.

Uczniowie Szkoły Umiejętności w Lubartowie  z  dużym zaangażowaniem  włączyli się w Akcję.

Tablety dla uczniów klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia
Tablety dla uczniów  klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia

Tradycją Szkoły Umiejętności jest przekazanie  uczniom klasy pierwszej darmowych tabletów, z których  mogą korzystać podczas zajęć dydaktycznych i praktycznych. Młodzież ucząca się w  klasie  pierwszej o profilu mechanik pojazdów samochodowych w dniu 22 września otrzymała z rąk właściciela Krzysztofa Woźniaka, przenośne ekrany  do  czerpania wiedzy i rozrywki.

MIĘDZYNARODOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

14 lipca 2017 roku zostało zawarte w Kowlu porozumienie o współpracy Kowelskiego Przemysłowo – Ekonomicznego Kolegium Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Łucku oraz Szkołą Umiejętności w Lubartowie.
5 września  w Szkole Umiejętności w Lubartowie  odbyło się uroczyste rozpoczęcie polsko – ukraińskiego roku szkolnego.  Od września  naukę w  Branżowej Szkole I stopnia rozpoczęło 15 uczniów pochodzących z Ukrainy, głównie z terenów wołyńskich.  Młodzież kształcić się będzie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i zakwaterowana została w internacie działającym  przy Szkole Umiejętności.

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

Broszura Ministerstwa Edukacji Narodowej

Międzynarodową Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018

Szkoła Umiejętności w Lubartowie

zaprasza na

Międzynarodową Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018,

która odbędzie się w dniu 05.09.2017r. o godz. 11:00

w Szkole Umiejętności w Lubartowie ul. Kopernika 38B, Lisów 155A

Szkoła Umiejętności w Lubartowie

zaprasza na

Międzynarodową Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018

która odbędzie się w dniu 05.09.2017r. o godz. 11:00

w Szkole Umiejętności w Lubartowie ul. Kopernika 38B, Lisów 155A

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Uroczystość rozpoczęcia  roku szkolnego odbędzie się 04 września 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w Auli Szkoły Umiejętności.

Serdecznie zapraszamy!

„Szkoła Umiejętności” to tytuł nowego projektu, jaki od 1 lipca 2017 r. realizowany jest w Branżowej Szkole Zawodowej I Stopnia wchodzącej w skład Szkoły Umiejętności w Lubartowie.

„Szkoła Umiejętności” to tytuł projektu, jaki od 1 lipca 2017 r.  realizowany jest w Branżowej Szkole Zawodowej I Stopnia wchodzącej w skład Szkoły Umiejętności w Lubartowie.

Szkoła pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Fundusze Europejskie, działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Fundusze te przeznaczone zostaną na podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie lubartowskim oraz uatrakcyjnią ofertę dydaktyczną SU. Wartość całkowita projektu wynosi 1 328 628,00 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 1 129 333,80  zł.

Ponad milion złotych dla uczniów SU

PONAD MILION ZŁOTYCH (1 192 628,00 PLN ) W CIĄGU DWÓCH LAT DLA UCZNIÓW SZKOŁY UMIEJĘTNOŚCI OD MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO SŁAWOMIRA SOSNOWSKIEGO

Szkoła Umiejętności w Lubartowie, poszerza ofertę edukacyjną poza podstawie programów realizację projektu „Kształcenie Zawodowe” – do którego jako jedyna szkoła w powiecie, została zakwalifikowana w pierwszej trójce szkół zawodowych województwa lubelskiego w konkursie dofinansowania szkolnictwa zawodowego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Z nami w nowe technologie

Z NAMI W NOWE TECHNOLOGIE

Mój zawód, moja przyszłość – mój sukces

Ranga szkolnictwa rośnie, a uczniowie coraz częściej dokonują wyboru szkoły dającej konkretny zawód. Aby na rynek pracy trafili fachowcy o umiejętnościach i profesjach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy, konieczne jest zaangażowanie pracodawców w proces kształcenia przyszłych zawodów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Umiejętności w Lubartowie

Dnia 23 czerwca 2017 r. w Szkole Umiejętności w Lubartowie, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wręczone zostały świadectwa ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz świadectwa promocyjne. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu narodowego . Cała społeczność naszej szkoły powitał właściciel – pan Krzysztof Woźniak, który dokonał podsumowania i podziękował młodzieży i nauczycielom  za rok wytężonej i ciężkiej pracy. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczone zostały nagrody – za najwyższą średnią ocen oraz wysoką frekwencję.